UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

6.kapitola - Daniel

31. července 2009 v 12:05 | Bels Revenge |  moje knížka
6.kapitola


Ten pokoj byl přímo úžasný. Vstoupili jsme do veliké světlé chodby, hned za ní byla kuchyňka a pak tři vchody do tří pokojů. Nádherná velká koupelna...to vše mi připadalo jak z pohádky. "Tak tady bych dokázala bydlet" řekla jsem Margaretě. "My se ale budeme asi muset stěhovat často paní Míšo, aby nás neodhalili lovci upírů." Na to jsem nepomyslela, ale věděla jsem, že Margareta mluví pravdu. Vždyť ona by mohla být mojí učitelkou! "No, Margareto, už se svítá, měli bychom jít spát. A zítra musíme jít znovu na lov, alespoň kvůli tobě, vždyť ty jsi krev ještě nepila. Taky by jsme si mohli stvořit sluhu, co ty na to? Myslím si, že někdo kdo nás bude krýt by byl k užitku." Margareta se na mě podívala a jenom mlčky přikývla a odešla do jedné ze tří ložnic. Já si vybrala tu úplně krajní, a otevřela dveře. Nádherný, prostorný pokoj a je jenom můj. Pak jsem pohlédla na okno, kterým by mohlo zanedlouho nepříjemně pálit slunce. Zatáhla jsem závěsy a pro jistotu jsem před okno přesunula skříň.

Když jsem otevřela oči z dlouhého denního spánku, byla už hluboká noc. Hodiny ukazovaly desátou večer. Pomalu jsem otevřela dveře a skoro omdlela, když jsem uviděla hned před sebou Margaretu. "Právě jsem vás chtěla vzbudit Míšo. Musíme na lov a o půlnoci moc lidí nechodí." "Máš naprostou pravdu, nějak jsem zaspala. Vem si brýle, procházíme přez správce. A nebo ne, půjdeme oknem." Vůbec jsem nemyslela na to, že bydlíme až nahoře. Teprve když jsem stála na parapetu našeho okna jsem se bála. Co když mé schopnosti selžou?? Ne na to nesmím myslet. Jsem upírka. Zavřela jsem oči a skočila dolů. Padala jsem pomalu, jako by se spíš vzduch a atmosféra přizpůsobovala mě a najednou jsem cítila, z ničeho nic, že stojím na zemi. Za okamžik byla po mém boku i Margareta.

"Jak jste to udělali?" ozvalo se vystrašeně zpoza rohu. A jejda, první komplikace. "Pojď sem a já ti to ukážu," řekla jsem, "nebo se snad bojíš?" Objevil se kluk, asi patnáctiletý, samozřejmě se sprejem v ruce. Ano, kdo jiný by mohl tak pozdě chodit po ulicích. Naklonila jsem se k Margaretě a pošeptala: "Ten je tvůj. Vysaj ho a já ho proměním v upíra. Pak půjdeme hledat někoho pro něj a pro mě." Margareta přikývla a vyřítila se nevídanou rychlostí vpřed. Než se kluk snažil vzpamatovat, už měla ústa u jeho krku. "Dávám ti na výběr. Zemři nebo se staň upírem." Kluk na to jenom vyděšeně koukal a pak řekl: "Upírem? Stejně mě nezabijete, čili můžu přikývnout na tu druhou možnost. Vy si myslíte že jste vtipný, když strašíte lidi?" Margareta se usmála a začala sát krev. Ten pohled byl otřesný a přitom tak přirozený. Třináctiletá dívenka se skláněla nad umírajícím patnáctiletým chlapcem, ústa měla celá od jeho krve. "Můžete na to, Míšo" řekla po chvíli.

Přistoupila jsem k chlapci a zase opět jsem si nehtem prořízla zápěstí a přiložila ruku k jeho ústům. Když jsem se cítila slabá, odstoupila jsem a za pár bolestivých okamžiků už nový služebník stál na nohou. Teda vlastně klečel na kolenou, hned co mě uviděl. "Já se asi představovat nemusím. Ta holka vedle mě je Margareta, bude pro tebe nadřazenou asi jako já. Ty se ode dneška jmenuješ Daniel a budeš nám sloužit. "Ano má paní." Řekl Daniel a postavil se.

Zbytek lovu proběhl poklidně, za oběť mě a Danielovi padl mladý pár. Když jsme se vrátili do hotelu, bylo již svítání a tak jsme každý zamířili do svého pokojíka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 živočích živočích | Web | 31. července 2009 v 12:26 | Reagovat

to je také kruté, len tak sa stať niečím sluhom a nič si nepamätať :D mňa by asi porazilo, stať sa upírom, ale nič z toho nemať :D
budú to hlavnejšie postavy alebo len také bočné ktoré odídu len čo splnia svoj účel? ešte stále neviem aký... zvedavá... len tak ďalej...

2 Bels Revenge Bels Revenge | 31. července 2009 v 13:49 | Reagovat

Míša (dcera Satanova) je hlavní postava...Margareta...její osud mě ještě není známý, ale Daniel asi zemře

3 milovnice.upírůůů milovnice.upírůůů | 1. srpna 2009 v 17:13 | Reagovat

proč to není častěji?
je to úžasný!!!

4 Cho&Christin -> Tvé SB Cho&Christin -> Tvé SB | E-mail | Web | 3. srpna 2009 v 14:28 | Reagovat

Zase jdu kritizovat. :P
Zdá se mi divný, že prostě udělá hned dva nový upíry takhle rychle za sebou.. Já vim, že to není můj příběh, ale nějak bych dala přednost jednomu upírovi, kterej by se sice k Míše choval slušně, ale ne až tak podřízeně.. O:) Asi kvůli tomu, že toho tolik ví.. :) Prostě hodně upírů, kterých bych měla na starost, mi přijde zbytečně složitý, sama bych se chtěla věnovat jedné určité postavě (nanejvíš dvěma). Každopádně jsem četla komentář, ve kterym něco takovýho naznačuješ, jestli jsem to dobře pochopila.. Jsem ráda. O:)
Líbí se mi to, Míšo, jsi šikovná. :)
Christin Smith

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče