UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

11. kapitola - Láska nebo zatracení?

5. srpna 2009 v 13:22 | Bels Revenge |  moje knížka
11.kapitola


Svítalo a tak jsme museli někam upíří armádu uložit. Rozhodli jsme se, že budou spát na pokojích po pěti, všichni dostali instrukce k zabezpečení pokojů. Ženu s dítětem, které teď nikdo neřekl jinak než Regie, poslali až nahoru spolu s upírem, který ji hlídal. I já jsem šla spát. Zítra nás čekal krutý boj.

Hned po probuzení, které nebylo nikterak příjemné, protože už snad v osm hodin mě budila Margareta, že mě shání Georgeus, jsem nevyspalá musela do přízemí. Georgeus se tam skláněj nad jednoduchým plánkem města. "Míšo, jsem rád že sis přivstala" usmál se provokativně Georgeus a Filipeus dostal snad záchvat smíchu, " rozhodli jsme se že naši armádu rozdělíme na tři oddíly. Prvnímu bude velet Filipeus, ti půjdou do boje první a také jsou odsouzeni k záhubě, ale pobijí nejvíce lovců. Druhou povedu já, budeme útočit z vršků budov co budou kolem. A třetí povedeš ty a Margareta. Rozhodli jsme se, že ji nenecháme bojovat. Daniel bude s tebou ve trojce pokud tě to zajímá. Vy půjdete až skoro ke konci a budete vyhlazovat ty, co zbyli. Je to jasné?" Georgeus se na mě přísně podíval. "Samozřejmě." Podal mi mapku města s vyznačenou čarou a řekl, že si mám sestavit armádu patnácti upírů podle svého uvážení. Ať ale počítám s tím, že z ní nejvíc upírů přežije a také že ty nejsilnější si bere Filipeus.

Procházela jsem před nastoupenou armádou. Bylo to těžké. Připadala jsem si, že se na mě koukají jako na bohyni. Bohyni, která může všechno změnit. Bohyni spásy, u které přežijí. Jak jsem procházela, okamžitě jsem věděla, koho si vezmu. Toho jednoho člověka, ten byl naprosto jasný. "Danieli, budeš se mnou. Margareta taky. Margareta nebude bojovat. Budete ji poslouchat, jako mě." Několika upírům se to zjevně příčilo, zatvářili se ublíženě. "Nelíbí se vám snad něco?" zakřičel Georgeus a všichni zmlkli a tvářili se obyčejně. Procházela jsem řadami upírů. Postupně u mě přibývalo žen, dětí a ostatních mladých. Když jsem napočítala patnáct, skončila jsem. Na mé straně vypukl obrovský jásot, ostatní se tak suprově netvářili.

"Počkat!" křikla jsem na bratra "a co ti lidé na ulici?" "V noci na ulici moc lidí není. A když už, utečou." Nevěřila jsem ale nemohla jsem nic dělat. Musela jsem být silná. Musela jsem být správnou upírkou. V deset hodin večer byl Filipeus se svou jednotkou mužů připraven k útoku. Dveře hotelu se otevřeli a od té doby už jsem ho neviděla. Jenom z venku se občas ozval výkřik. "Myslíš, že to zvládne?" zeptala jsem se Georgeuse v obavě o svého mladšího bratra, nasazeného do boje. "Neboj se, Filipeus určitě přežije. Za deset minut se vrátí a vyrazíme my. "Za jak dlouho máme jít my?" "Počkejte dvacet minut. Za dvacet minut od nás přichází ten správný čas."

Čas najednou plynul strašně rychle. Jen co se vrátil Filipeus, bez jediného škrábnutí, ale také bez jediného zbylého upíra, vyděsilo mě to natolik, že jsem se chytla s Margaretou a Danielem za ruce. "Jestli to přežijeme, nic nás nerozdělí. Nic." Nevím čím to bylo. Jestli tou náladou, kdy nikdo neví, jestli se ještě někdy uvidíme, nebo tím, že mě byl už od začátku sympatický, vzala jsem Daniela za ruce a políbila ho. Ten polibek byl plný vášně a zároveň strachu, který se jím ještě ztrojnásobil. "Danieli, nechci tě ztratit." "Já tebe taky ne, Míšo." "Hele vy hrdličky, přichází čas boje." Ozval se Filipeus a společně s Margaretou jsme vedli armádu do boje. "Drž se Danieli." Řekla jsem a znovu ho políbila...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cho&Christin -> Tvé SB Cho&Christin -> Tvé SB | E-mail | Web | 5. srpna 2009 v 21:05 | Reagovat

Jé, moc hezká kapitola, jenom.. Nejsem surovec, ale myslela jsem, že budou nějaký podrobnosti z boje.. Chápu, že asi až teď se zaměříš na boj, vždyť půjde Míša s Margaretou a Danielem..
Míša a Daniel.. Musim říct, že tim jsi mě překvapila.. :)
Pěkná kapitola, moc pěkná! :)

2 Cho&Christin -> Tvé SB Cho&Christin -> Tvé SB | E-mail | Web | 5. srpna 2009 v 21:12 | Reagovat

A musim říct, Míšo, že kapitoly přidáváš rychle a nejsou zase až tak krátký.. A jsou moc hezký, má to děj..
Prostě jsi móóóc šikovná!! :-* Máš můj obdiv, opravdu. :)

3 Shadows And Illusions-SB Shadows And Illusions-SB | Web | 5. srpna 2009 v 22:24 | Reagovat

No páni :o) úžasné, jen tak dál :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče