UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

co je gothic?? - pokus o můj článek

4. srpna 2009 v 0:09 | Bels Revenge |  moje články o gothic stylu
Gothic.. to je subkultura lidí, které spojuje především hudba. Poslouchá se gothic rock (The Sisters of Mercy ...), death rock (All Gone Dead ...) a darkwave (Otto dix ...) ... pokud máte něco co jsem zapoměla, napište ;)

Ve druhé řadě je spojuje oblečení. Nosí se černé věci (poslední dobou i bílé a červené). Ovšem to není podmínkou. Osobně si ale myslím, že je potom mnohem snažší najít sobě podobné...protože gothica, který nosí rifle a růžové tričko špatně poznáte od ostatní společnosti...

Trocha historie - gothic styl vznikl někdy na začárku 80. let z punkové subkultury. Punkeři se snažili všemožně odlišovat od společnosti a každému, kdo se chtěl zapojit a být "jiný" dával punk tu možnost. Ovšem punk sám o sobě byl dost morbidní a přiznejte si to, punk hraje pořád stejně a jednoduše. Není se tedy čemu divit, že to mnohé omrzelo. Punk už jim nedával tu "svobodu" a tak si založili nový styl - gothic. Vůči punkerům se začali vymezovat černým oblečením a bílím makeupem. Jejich hudba byla už od začátku jiná. Byla plná smutku, bolesti a hlavně byla melodická, čímž se výrazně lišila od morbidních textů punku.
Aby jsme pátrali po historii názvu, museli by jsme hluboko do historie. Každý z nás zná určitě období gotiky. Podívejte se na oblečení z gotiky a oblečení goths. Vydíte podobu? A co teprve toto. Slovo gotika je odvozeno od Góttů, v překladu to znamená barbarský. Gotika byla plná básní s temnými texty a tématiky smrti. Ano, už tam se vzal název gothic. Gothici z 80. let možná tedy čerpali z tohoto, možná také z Gothic Novel (strašidelný příběh).

Většinu goths fascinuje středověk, ostatně celkově dějiny. Spojuje je záliba v tajemnu, nemají rádi zařazování mezi ostatní společnost.

Takže abych to shrnula- gothic je hlavně hudební subkultura, přesto však lidi v ní spojuje záliba v tajemnu, černé barvě a taky záliba v tom být odlišní od společnosti...

jakékoliv námitky proti článku ráda uvítám a vzhledem k tomu že je to můj první článek ohledně gothic tak to i opravím ;)

A rozhodně neopravuju chyby tipu tvrdé/měkké i,y protože jsou prázdniny xD
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 4. srpna 2009 v 8:40 | Reagovat

Jasně stručně a hlavně vlastní rukou, to se mi líbí:) Jen bych podotkla že punkové texty nebyly ani tak morbidní, spíš hrubé, vulgární a byly proti společnosti, zatímco gothic rockové texty o něco zjemnily vyjadřování a zameřily se na nitro člověka, ne na jeho okolí. Ale jinak tleskám:) Kéž by byl každý začátečník v subkultuře tak vstřícný a snaživý jako ty:)

2 Cho&Christin -> Tvé SB Cho&Christin -> Tvé SB | E-mail | Web | 5. srpna 2009 v 18:41 | Reagovat

Ahoj Míšo. :)
Moc hezky jsi to napsala, jak už bylo zmíněno, je to stručné a přeci jsem tam našla věci podle mě vcelku důležité. Jsi šikulka! :)
Christin Smith

3 Šegbar Šegbar | Web | 29. října 2009 v 8:49 | Reagovat

Nad články o tom, co jsou to gothic se vždycky trošku pousměju :)Tvůj článek o gothic se mi líbí, nejsou to ty nesmysly, jako na jiných blogů psané třináctiletými holčičkami...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče