UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

gothic music díl I.

7. srpna 2009 v 19:04 | Bels Revenge |  moje články o gothic stylu
Rozhodla jsem se psát články o gothické muzice, abych mnohé z vás vyvedla z omylu xD

Takže prvním dílem mích článků o gothic muzice bude DARKWAVE!


Historie- Darkwave (nebo taky Dark Wave) vznikl někdy ke konci 70.let. Darkwave se rozvíjel jako hudba s podtónem smutku a zamyšlenými texty. Kolem roku 1980 vzniklo samostatné darkwave hnutí. Jeho členové se často označovali jako wavers nebo dark wavers. V mnoha zemích darkwave ovlivnil a prolnul se se začínající gothickou subkulturou.

Darkwave se prvně objevuje jako popisek new wave a post punku (třeba jako začínajícího gothic rocku, který se ještě neoznačoval jako gothic rock). Tento pojem charakterizoval potemnělou a deprimovanou hudbu kapel jako Bauhaus, Joy Division, The Cure, Siouxsie and the Banshees, The Chameleons, Cocteau Twins, Anne Clark, Fad Gadget, Gary Numan, nebo Depeche Mode.

V darkwave můžete slyšet kytaru, basu, syntetizátory, bicí, piano, flétnu, housle a klarinet...

Tak to by stačilo a nyní už k tomu co si poslechnu já (jsem hrozná vy by jste se chtěli dovědět tolik z historie a já vám sem cpu ukázky co?? Ale že jste to vy, informace k tomuto mému článku jem čerpala z této stránky ... takže zbytek se můžete dočíst tam ;o) )

Otto Dix ... poměrně nová kapela, vznikla v roce 2004. Je to ruská skupina pojmenovaná po stejnojmeném malíři s Ruska. Zpěvák se jmenuje Michael Drau (ano je to zpěvák, i když kdybych to nevěděla, řekla bych, že ty písničky zpívá zpěvačka...) Jeho písničky jsou plné temnoty a stínů, avšak zpívá naprosto dokonale a čistě... Otto Dix vydali zatím (pokud vím) 4 CD...4. CD je naprostá novinka..(vydaná v březnu 09) ... a nyní již ukázka..(P.S. při ní jsem pochopila kde se vzala pověra gothic=sebepoškozování xD)a pak ještě jedna ukázka...tyto dvě sem dávám díky dokonalosti...jsou jedny z mích nejoblíbenějších....


při tom druhym klipu mě je vždycky strašně úzko....prostě dokonalá písnička...příště se vydáme po stopách gothic rocku...

Zdraví Bels Revenge :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bels Bels | Web | 8. srpna 2009 v 12:23 | Reagovat

Miluju Darkwave! Taky o něm chystám článek=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče