UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

Stoupenci Jehovovi :o!

6. srpna 2009 v 11:41 | Bels Revenge |  blbinky/zajímavosti

Předevčírem mě doma poctili návštěvou Stoupenci Jehovovi. Přišli dvě ženy asi stejně staré jako moje mamka a chtěli si povídat o Bohu a o SJ (nechce se mi to vypisovat, budu to používat jako zkratku v celém článku...). Jejich první otázka byla: "Věříte v Boha?" Zamyslela jsem se, jak podám svou odpověď, aby mě nezahrnuli jejich dalšími otázkami. "Jsem pohanka." Řekla jsem prostě. Ta paní se taky zamyslela, očividně mě nechtěla hned urazit, ale její obličej nesl známky odporu. "No je to taky náboženství" řekla pak. A takhle to šlo dál. Měli jsme s ní úplně jiné názory co se týče víry, ale ani jedna se nechtěla vzdát. Když se schylovalo skoro k hádce (ona mě mermomoci chtěla přesvědčit, že moje náboženství je špatné a to její nejepší na světě...), řekla jsem že nemám zapotřebí se hádat. A se slovy, že mě tady nechá časopis, odešla.
Nechali mě jak jinak než Strážnou věž. Byla jsem tak trochu zvědavá, ještě nikdy jsem ji v ruce nedržela, na ulici je od sebe odhánim :o) Rozhodla jsem se tedy, že sem napíšu s čím tam nesouhlasím.

První kapitola je "Kde hledat praktické rady?" ... celá kapitola je prakticky o tom, že místo psychologických přírůček, kterých je mnoho, se máme obracet na faráře. S tím rozhodně nesouhlasím, protože si nedovedu představit, co by mě farář dával za rady XD

Druhá kapitola se jmenuje "Proč je bible praktická?" a jenom tím že končí větou "Nikde jinde tedy nemůžeme najít lepší rady, než u našeho Stvořitele." mě odradila od toho číst dál. Proč je tam slovo "nemůžeme"? Vždyť je to ubohý. Každý ať si hledá rady kde chce a neříká, kde je má hledat někdo jiný....

Další kapitoly jsou v celku nezajímavé, zaujala mě kapitola "Vedou všechna náboženství k stejnému Bohu?" . Naštěstí se nijak netýká mého náboženství, ale úplně tam zavrhli hinduisty, buddhisty, Islám a dokonce i některé křesťanství...nechápu proč zavrhujou protestanty, vždyť věří na stejného Boha a dokonce se k němu i stejně modlí. Akorát možná nejsou tak blbí jako oni a nepovažujou se za jeho otroky, služebníky a kdo ví co ještě. Tato kapitola přímo nabádá k tomu, aby se všichni stali SJ, protože je to jediná správná cesta :o!

A poslední kapitola která mě nějak zaujala je "jsou těžkosti v životě trestem od Boha?" ... to byla poslední kapka. říkají, že ten, kdo má nějaký problém, tomu nemáme pomáhat, protože Bůh mu pomůže a podobně. Prostě i kdyby měl problém někdo z SJ, tak mu nepomohou...no a hlavně že hlásají lásku. To je mi teda povedená láska!!

Strážnou věž jsem po dopsání článku hodila na dno skříně a jenom co se bude topit, poletí do kamen. SJ nedělají to, co hlásají a to se mi nelíbí. Oni hlásají lásku a "nikomu nikdy neublížíš" a sami by chtěli ubližovat a jejich "láska" je ozubená koule, která vás jednou ranou zabije (jak trefné :o) ) ...takže až mě bude zase někdo chtít dát Strážnou věž, děkuju nechci

Zdraví Bels Revenge
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 živočích živočích | Web | 6. srpna 2009 v 16:04 | Reagovat

ja musím povedať že mi je úplne jedno, kto v čo verí, a kto koho uctieva, nech sú to aj jeho smradlavé ponožky, pokým mi to nezačne tlačiť ako jedinú cestu, jediné riešenie, a jedinú SPRÁVNU možnosť.

to je tak trochu choré, každý máme svoj názor... nemohla by som sa nechať obmedziť niečím s čím absolútne nesúhlasím, pretože mám iný rebríček hodnôt a iné túžby a želania. a nemohla by som čakať a prosiť do luftu kým mi nejaký boh pomôže, pretože mám pocit, že čo si sama nespravím to nemám :D...

stále nechápem niektorých ľudí ktorí proste nedokážu tolerovať názory iných, ale čo už... asi je to priťažké.
myslím že toto bol zaujímavý článok... tak trochu na zamyslenie :))

2 Cho&Christin -> Tvé SB Cho&Christin -> Tvé SB | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 12:07 | Reagovat

Tak to je zajímavý článek.. :)
Musim říct, že mě samotné se to ještě nestalo a nijak po tom neprahnu.. :D
Souhlasim s tebou, rozhodně bych se nešla radit s farářem! :D Ale ani v psychologických příručkách bych nehledala rady. :P
Ta třetí část.. Podle mě opravdu najdeme všechno, co potřebujeme v Tanachu, nepotřebuju hledat jinde. S Tórou si vystačíš, jsem o tom přesvědčená! Podle mě nenajdu nikde lepší rady, s tim s nima souhlasim. :) Ale jak jsi napsala, ať si každý hledá rady kde chce..
Nesouhlasim s tim, že budu někomu cpát svoje náboženství, říkat, že je to nejlepší, co může být.. Ale myslim si to o judaismu, to nepopírám! :D  Možná bych to jen navrhla, ale zbytečně bych se s tim netrápila. :)
Ta předposlední část.. Asi v tom mají zmatek :D
Takže celkový dojem z toho nemám příliš dobrý, zůstanu u judaismu! :-*
Christin Smith

3 Vam Pierre Vam Pierre | E-mail | 16. srpna 2009 v 21:12 | Reagovat

Juu, k nám dwě pošahaný ženský přišli :D a nechali mě tm tky něco..ae mě to bylo uplně někde u pr :D..sem to hodila do koše xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče