UPOZORNĚNÍ - pokud ještě nějakej růžovej grázl napíše reklamu pod článek který pojednává o něčem jiném než o malých růžových grázlech a zvlášť pokud to bude článek o smrti někoho, pak se naštvu a zaspamuju mu celý růžovoučký blogísek, to přísahám!!!
Pro reklamy je určena tato místnost - klikněte sem!!

Jaro ... :)

28. března 2010 v 13:04 | Bels Revenge |  já a moje výmysly
A máme tu jaro. Zdá se, že tetička s kosou, zima, nás už definitivně opustila a dala prostor svojí rozpustilejší sestřičce v zelených podkolenkách. Jaro. Období, kdy začíná všechno kvést, kdy se rodí nové a stejně rozpustilé dušičky, jako samo jaro. Období, kdy se příroda vzpamatovává po zimě, rostou sněženky a jiné první kytičky, kdy se zvířata probouzejí po dlouhém zimním spánku. Období znovuzrození, čas, co hovoří o začátku.


 Nevím, zda jsem to už na blogu zmiňovala, ale právě jaro je mé nejoblíbenější období. Miluju vůni deště, miluju barvu nové trávy a pohled na skotačící mláďátka všeho druhu. Ráda si po zimě zajdu do lesa, sednu si na lávku a pozoruji rozbouřený potůček, hrozící, že každou chvíli přeteče. Jaro beru jako období nových věcí, jako období poznávání.

 Ovšem jistě jste si všimli... že lidé do sněhu rádi zahrabávají různé odpadky a zjevně si neuvědomují, že ten sníh jednou roztaje a že o střepy z lahví se může malá srnka pořezat. Nevidí, nebo nechtějí vidět miliony plastů a skla po zemi. Proto je pro mne jaro i obdobím smutku. Obdobím, kdy jdu po louce s igelitovým pytlem a sbírám alespoň to nejhorší. Období, kdy příroda potřebuje Energii. Období, kdy by jsme se měli všichni zamyslet nad tím, proč v zimě ty debilní odpadky nevyhodíme do koše. Copak lidé opravdu nejsou schopni se o planetu postarat?...

 Zamyslete se, je to na každém z vás. Zamyslete se, zda máte čisté svědomí, zda přírodě pomáháte, nebo ubližujete a popřípadě svůj status prohřešků zkuste napravit. Uvidíte sami, že ten pocit vám nic nevynahradí.

Vaše Bels Revenge
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monica Monica | 28. března 2010 v 15:31 | Reagovat

osobně mám jaro taky strašně ráda...x) zvlášť když svítí slunko a všecno rostew :D po zimě se mi stýská po těch barvách...x)

2 foxiss foxiss | Web | 28. března 2010 v 15:54 | Reagovat

Áno, jar očakávali už asi všetci :-) žiaľ, tie odpadky štvú aj mňa, tiež plánujem niekedy ísť kus po okolí pozbierať.

3 Hubert79 Hubert79 | 31. března 2010 v 16:22 | Reagovat

Moje nejoblíbenější období je podzim....líbí se mi jak padá listí a vítr ho fouká na zem,až to vypadá jako obrovský barevný koberec =) co se týče odpadků,mám stejný názor ;)

4 Chloë Chloë | Web | 3. dubna 2010 v 18:05 | Reagovat

Jar mám rada, ale zase, nie nejak veľmi..ale radsej ako leto :D A s tými odpadkami máš pravdu...Najviac ma pobavilo, že všetci na psíčkarov nadávaju, že by mali zbierať vykaly po svojich psoch lebo je to neestetické, ale ten neporiadok akosi nikto nevidí...
a btw...ten goth klub už je otvorený, ak máš záujem prihlás sa...
goth-klub.blog.cz
;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Co poslouchám: Karel Kryl, Michal David, Dáda Patrasová (pozůstatek nárazu do hlavy :D) a Kabáti.. pak ještě Dragonforce :)
Co sleduju: Bleach
Co čtu: Jiřina Olmrová a Bohuslav Blažek - Jací jsme a jací nejsme
Na co se těším: na prázdniny :)
Na co se netěším: vysvědčení..
Co mě nejvíc těší: rofl.. :D
seň pro tento týden: Kabát - Moderní děvče